Krajinović ispustio Cicipasa, Grk dramom do osmine finala

01/06/2019 0 Autor: V.D.

PARIZ –

PARIZ, 1. juna (Tanjug) – Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da prođe u četvrto kolo Rolan Garosa, pošto je izgubio od Grka Stefanosa Cicipasa sa 7:5, 6:3, 6:7 (5:7), 7:6 (8:6).

U meču koji sinoć nije završen zbog mraka, pri rezultatu 7:5, 6:3, 5:5, Krajinović je identično kao prvog dana ispustio veliki broj šansi da iznenadi šestog tenisera sveta.

epa07610111 Filip Krajinovic of Serbia plays Roberto Carballes Baena of Spain during their men?s second round match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 29 May 2019. EPA-EFE/YOAN VALAT

Pošto je slavio u trećem setu, iako je i tu mogao ranije da završi posao, u četvrtom je servirao za 2:2 u setovima kada je ispustio brejk, a u taj-brejku još jednu set loptu i kasnije doživeo bolan poraz.

Cicipas sada čeka pobednika duela između Bugarina Gregora Dimitrova i Švajcarca Stena Vavrinke.

Rolan Garos se igra za ukupni nagradni fond od 42.661.000 evra.