Krajinović posle maratona bolji od Baena

29/05/2019 0 Autor: V.D.

PARIZ –

Filip Krajinović savladao je Španca Roberta Karbaljosa Baenu 3:2 (6:4, 6:4, 6:7, 3:6, 8:6) i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa. Naredni rival biće mu Grk Stefanos Cicipas.

Filip Krajinović je delovao sigurno na terenu. Odlično su mu funkcionisali svi elementi igre. Do pada u igri dolazi posle propuštene meč lopte na svoj servis u trećem setu, koji ga je koštao gubitka ovog perioda u taj-brejku. Dobro je krenuo u četvrtom, ali je protivnik uspeo da preokrene i dobije i taj set. U odlučujućem setu naš teniser je uspeo da smogne snage vrati se u meč i zakaže duel sa Cicipasom u trećem kolu.

epa07610111 Filip Krajinovic of Serbia plays Roberto Carballes Baena of Spain during their men?s second round match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 29 May 2019. EPA-EFE/YOAN VALAT

Ravnopravna borba do sredine prvog seta. Tada je Španac prvi stigao do brejka. Međutim Krajinović je uzvratio već u narednom gemu. Nastavio je naš teniser sa odličnom igrom i novim brejkom došao do prednosti. Potom je bio siguran na svoj servis i time rešio set u svoju korist – 6:4.

Velika borba u drugom setu. Oba tenisera su čuvala svoj servis sve do rezultata 4:4. Tada je naš teniser oduzeo servis protivniku. Potom je lako rešio svoj servis gem i stigao do 2:0 u setovima, 6:4 i u drugom setu.

U trećem setu Filip u trećem gemu dolazi do ranog brejka i prednosti od 2:1. Ipak, Španac uspeva da vrati brejk u šestom gemu i stigne do izjednačenja – 3:3.

Do novog brejka Filim dolazi u jedanaestom gemu. Španac se nije predavao uspeo je da spasi meč loptu našeg asa, a potom i da oduzme servis Krajinoviću i uvede set u taj-brejk.

Naš teniser je na startu taj-brejka stekao prednost, međutim, dve neiznuđene greške koštale su ga dva mini-brejka za protivnika, koji je potom bio siguran i na svoj servis i poveo sa 4:1. Naš teniser nije uspeo da osvoji svoj servis i protivnik osvaja još dva poena – 6:1. Usledio je as servis Krvaljosa, koji je time dobio treći set sa 7:6.

U četvrtom setu naš teniser je uz jedan brejk poveo sa 2:0. Međutim, tada je protivnik osvojio četiri vezana gema, uz dva brejka, i poveo sa 4:2. Krajinović je pokušavao da se vrati u set, ali nije uspeo. Na servis našeg tenisera Baena je stavio tačku na ovaj set – 6:3 u četvrtom setu.

Filip Krajinović je u trećem gemu odlučujućeg seta oduzeo serbvis protivniku, a potom je uspeo da potvrdi brejk i povede sa 3:1. Španac je iskoristio svoju poslednju priliku da vrati brejk i tako je izjednačio na 5:5. Ipak naš as je već u narednom gemu ponovo oduzeo servis Špancu, i ponovo je protivnik uspeo da vrati brejk i izjednači na 6:6.

Krajinović je i četvrti put izborio šansu da servisom reši meč u svoju korist iskoristivši drugu od dve vezane brejk šanse i poveo je sa 7:6. Potom je posle velike borbe osvojio svoj servis i konačno stavio tačku na ovaj meč.