Mačković i Vasić bez medalje na EP

02/06/2019 0 Autor: V.D.

LUCERN –

Srpski dvojac u veslanju Martin Mačković i Miloš Vasić nije uspeo da osvoji medalju u finalu Evropskog prvenstva u Lucernu, pošto su trku završili na poslednjem šestom mestu.

Srpski tandemm izgubio je ritam nadomak cilja u finalu EP, a to je u uzbudljivoj borbi za treće mesto bilo dovoljno da ih čamac iz Španije pretekne i uzme bronzu.

epa07619517 (From bottom) The Men's pair rowing teams of Italy, Spain, Croatia, Serbia, Romania and Czech Republic in action during the 2019 European Rowing Championships on Lake Rotsee in Lucerne, Switzerland, 02 June 2019. EPA-EFE/PETER SCHNEIDER

Četverac us sastavu Aleksandar Beđik, Igor Đerić, Nenad Beđik i Viktor Pivač u svom prvom zvaničnom zajedničkom ogledanju uspeli su da pobede u B finalu, pa su tako zauzeli sedmo mesto u ukupnom plasmanu.

U B finalu veslali su i Jovana Arsić u skifu i Miloš Stanojević u skifu za lake veslače, oboje su bili treći, a ukupno deveti.