“Petarda” Čelsija u Kijevu, Valensija u nadoknadi do četvrtfinala

14/03/2019 0 Autor: V.D.

KIJEV –

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, pošto su ukupnim rezultatom 8:0 eliminisali Dinamo iz Kijeva.

Ekipa Mauricija Sarija slavila je sa ubedljivih 5:0 na gostovanju, a heroj pobede bio je Olivije Žiru, koji je postigao het-trik.

epa07437291 Olivier Giroud (L) of Chelsea celebrates his goal together with teammates during the UEFA Europa League Round of 16, second leg soccer match between FC Dynamo Kyiv and Chelsea FC in Kiev, Ukraine, 14 March 2019. EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Francuz je strelac za “plavce” bio u šestom, 33. i 59. minutu, jednom se upisao Markos Alonso, kao i Kalum Hadson-Odoi. Dinamo nije imao nikakve šanse i Čelsi je i više nego zasluženo prošao među osam najboljih ekipa u Ligi Evrope.

Među osam najboljih našla se i ekipa Valensije, koja je eliminisala Krasnodar, tako što je u 93. minutu postigla pogodak za 1:1. Domaći sastav imao je prolaz dalje, pošto je mladi Sulejmanov postigao evrogol u 85. minutu.

Činilo se da će Krasnodar minimalnim rezultatom eliminisati Valensiju, međutim heroj španskog sastava bio je Gonsalo Gedeš, koji je u 93. minutu savladao golmana i tako spasao tim Marselinja.

Plasman u narednu fazu obezbedila je i ekipa Napolija.

Vicešampion Italije poražen je na gostovanju od Salcburga sa 3:1, međutim ukupnim rezultatom 4:3 plasirali su se u četvrtfinale.

Austrijska ekipa pokazala je zašto je došla do ove runde, međutim ubedljiv poraz na San Paoliju koštao ih je boljeg rezultata.

Golove za Salcburg postigli su Dabur u 25, Gulbrandsen 65. i Lejtgeb u 92. minutu, dok je jedini strelac za Napoli bio Arkadijuš Milik u 14. minutu.