Pobede Čikaga, Memfisa, Toronta i Filadelfije, Marjanović dva poena

21/03/2019 0 Autor: V.D.

FILADELFIJA –

Protekla noć u NBA ligi obilovala je ravnopravnim i neizvesnim duelima, a čak tri meča završena su tek posle produžetaka. Na domaćim terenima Čikago je bio bolji od Vašingtona sa 126:120, a Memfis nadigrao Hjuston sa 126:125 uprkos neverovatnom učinku Džejmsa Hardena, dok je Toronto slavio na gostovanju Oklahomi rezultatom 123:114. Košarkaši Filadelfije savladali su Boston 118:115, uz skroman učinak Bobana Marjanovića.

Srpski centar odigrao je samo četiri i po minuta i zabeležio dva poena i tri skoka.

Philadelphia 76ers’ Jimmy Butler, center, celebrates after scoring a basket against Boston Celtics’ Kyrie Irving during the second half of an NBA basketball game Wednesday, March 20, 2019, in Philadelphia. Philadelphia won 118-115. (AP Photo/Matt Slocum)

Tanjug/AP (Matt Slocum)

Filadelfija sada ima skor 46-25, a Boston 43-28.

Uprkos krajnjem rezultatu Čikago i Vašington su vodili ravnopravnu borbu od samog starta do samog kraja utakmice, a to najbolje ilustruje činjenica da su sa izjednačinim rezultatom od 60:60 otišli na poluvreme, da bi izjednačenjem dočekali i kraj utakmice.

U produžetku domaćini su ipak uspeli da prelome utakmicu i dođu do ubedljive prednosti sa 126:120.

Po efikasnosti predvodio ih je Lauri Markanen koji je sa 32 poena i 13 skokova zabeležio dabl – dabl učinak, a pratio ga je Kris Dan 26 poena i 13 asistencija.

U timu Vašingtona najefikasniji je bio Džabari Parker sa 28 poena, dok je Bradli Bil dao poen manje uz po sedam skokova i asistencija.

I Memfis je pred svojim navijačima slavio nad Hjsutonom nakon produžetka minimalnom razlikom sa 126:125.

Košarkaši Memfisa su vodili tokom cele utakmice i činilo se da će ubedljivo dobiti utakmicu, ali su gosti u finišu utakmice uspeli da anuliraju prednost a Džejms Harden je, iz slobodnih bacanja sekund pre kraja, doneo konačno izjednačenje za produžetak.

U nastavku se odvijala ravnopravna borba sve do sekund pred kraj kada je pobedu Memfisu doneo Valančijunas pogotkom sa linije za slobodna bacanja.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Majk Konli sa 35 poena, pet skokova i osam asistencija, a odlično ga je pratio Jonas Valančijunas koji je meč završio sa 33 poena i 15 skokova.

Na drugoj strani u poraženom Hjustonu Džejms Harden je postigao čak 57 poena uz sedam skokova i osam asistencija.

Pobedu je na gostovanju San Antonuju zabeležio je i Majami sa 110:105, a Toronto je nakon produžetka slavio na gostovanju Oklahomi rezultatom 123:114.